Адвокат, суддя, нотаріус, прокурор — усі перераховані раніше професії можна замінити терміном "юрист", не гублячи змісту.
Існує багато юридичних професій, кожна з яких по-своєму важлива та потрібна, але які юристи затребувані в Україні? Скільки заробляють українські юристи? Який напрямок у юриспруденції варто вибрати, щоб завжди була робота і гідна оплата? Відповіді на ці питання ви зможете знайти в даній статті.
Юридичні Професії: Все що потрібно знати
Професія юрист об'єднує всіх спеціалістів, які займаються юриспруденцією. Вибір спеціальностей досить широкий, потенціал кар'єрного росту високий, робочий процес може бути цікавим та приносити як хороші гонорари, так і позитивні емоції.
Хто такий юрист?
Юрист — кваліфікований спеціаліст, який працює в одній або декількох галузях права. Основа діяльності всіх юристів — надання правових послуг, чи то робота на державу або ж в приватному секторі. Робота юриста невід'ємно пов'язана з законами і законопроектами, кодексами, указами та іншими юридичними документами, адже знання закону та вміння його застосовувати і робити з них хороших правознавців та юристів.
Як давно з'явились юристи?
Свої корені юриспруденція бере з Давньої Греції. Саме там з'явились перші юридичні консультанти, основні терміни юриспруденції, які й до цього дня існують і вивчаються студентами юридичних ВНЗ. Першими спеціалістами в галузі права, які отримували оплату за свою працю, були древні римляни, так як легалізація юристів як професіоналів імператором Клавдієм датується 204 роком нашої ери.
За тисячі років основні юридичні професії не втратили своєї актуальності, з'явились нові напрямки та види діяльності.
Які бувають юридичні професії?
Все залежить насамперед від того, яке напрямок в юриспруденції вас цікавить. Юстиція? Адвокатура? Нотаріат? Митниця? Поліція? Їх дуже багато. Вимогані юридичні професії знаходяться майже у всіх сферах, в тому числі й в бізнесі.
- Наприклад, у великій компанії може бути свій юридичний відділ, де можуть працювати як юрисконсультанти, так і спеціалізовані працівники в одному з напрямків права (адвокати, адвокат земельних\кримінальних\господарських питань тощо).
- Або ж візьмемо той же апарат суду: є секретарі, помічники суддів, судові виконавці, судді та багато інших.
Обравши спеціальність "правознавство", ви відкриваєте великий ринок з класичних та нових юридичних професій.
Вимогані юридичні професії: список та опис
Найпопулярніші юридичні професії в Україні:
- Адвокат та помічник адвоката (захист прав і інтересів клієнта в суді);
- Суддя та помічник судді (правосуддя);
- Нотаріус та помічник нотаріуса (здійснення нотаріальних дій);
- Медіатор (вирішення спорів між учасниками правовідносин);
- Прокурор (захист інтересів держави та суспільства в суді);
- Поліцейський (охорона громадського порядку);
- Юрист-консультант (правові консультації).
Чому професій в юриспруденції так багато?
Юриспруденція є однією з найбільш вимоганих і престижних спеціальностей у всіх куточках світу.
Усі юридичні професії пов'язані з галуззю права та областю знань однієї з правових наук. Але, щоб стати прокурором, поліцейським, адвокатом, суддею, медіатором чи нотаріусом, в більшій мірі не потрібно вибирати виключно свої дисципліни та обмежуватися факультетом.
Наприклад, ви можете вчитися на факультеті міжнародно-правових відносин і замість того, щоб йти в дипломати або працювати в посольстві, ви можете піти і працювати в суді, помічником адвоката чи нотаріуса.
Справа в тому, що всі юристи вивчають основні дисципліни, такі як ТЗП, кримінальне, цивільне, земельне, господарське, конституційне та інші види прав, і область знань досить широка. Диплом є універсальним і можна вибрати десятки професій і працювати в різних сферах.
Юридичні професії майбутнього?
У останні роки зростає все більший попит на послуги юридичних компаній, що працюють в сфері ІТ, захисту авторських прав та інтелектуальної власності, збільшився попит на адвокатів з цивільних і кримінальних питань.
З нових напрямків, швидше за все, з'явиться великий попит на вирішення спорів у сфері Штучного Інтелекту (ШІ).